Czy możesz pozyskać ruch na stronie bez tworzenia treści?

Czy możesz pozyskać ruch na stronie bez tworzenia treści?

Czy wiesz, że przeciętna strona internetowa, która znajduje się na pierwszym miejscu wyszukiwania w Google składa się z co najmniej dwóch tysięcy słów tekstu? Oznacza to, że jeżeli zależy Ci na organicznym trafficu musisz tworzyć jak najwięcej tekstu ? prawda? Co jeżeli jednak nie należysz do grupy ludzi, którym pisanie przychodzi bardzo łatwo? Czy z miejsca znajdujesz się na straconej pozycji. Nie koniecznie ? dzisiaj postaramy się zobaczyć czy jest możliwe pozyskanie ruchu bez tworzenia treści.


Czy więcej treści automatycznie oznacza więcej wejść z wyszukiwarki?

Kiedy myślisz o najlepiej pozycjonujących się stronach w wyszukiwarce to co przychodzi Ci na myśl? Wikipedia, The New York Times, Onet, itd. Wszystkie z nich posiadają tysiące stron unikatowych treści. Mówiąc najogólniej kiedy tworzysz dużo contentu dajesz wyszukiwarce internetowej więcej słów kluczowych, które pozwalają na pozycjonowanie Twojej strony.

Kiedy przyjrzymy się poszczególnym słowom kluczowym, pod którym dobrze pozycjonuje się większość tych bogatych w treść stron, to będą to frazy z długiego ogona (long tail). W przypadku niektórych mowa o ponad 90% całego naturalnego trafficu z wyszukiwarki.

Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć się wysoko w wyszukiwarce gdy treści się nie tworzy. Jako przykład posłuży zagraniczny serwis UpWorthy, który generuje miliony odwiedzin bezpośrednio z wyszukiwarki, jednak rzadko, który z ich tekstów na stronie jest dłuższy niż 100 słów.

Jednak przykładowy portal dalej generuje treści

Wiem co myślisz sobie w tym momencie. UpWorthy zdobywa naturalny ruch z wyszukiwarki ponieważ dalej generuje treści ? krótsze, jednak treści. Różnica polega jednak na tym, że sporo treści generowanych jest tutaj przez samych użytkowników ? krótkie opisy oraz recenzje dostarczane bezpośrednio przez userów.

Oczywiście takie rozwiązanie nie gwarantuje tak dobrych efektów jak samodzielne napisanie merytorycznych artykułów. Zachęcenie jednak użytkowników do tworzenia treści ? nawet tych krótkich ? na pewno sporo da.

Co w takim razie jest prawdziwym sekretem przyciągania ruchu bez tworzenia kolejnych tuzinów contentu? Backlinki.

W jaki sposób backlinki wpływają na ranking?

To co wyróżnia UpWorthy i szereg innych stron to ogromna ilość naturalnych linków zwrotnych wskazujących bezpośrednio na ich witryny. Jeżeli nie jest to dla Ciebie przekonujące to pamiętaj, że w ankiecie MOZ, w której spytano 120 marketingowców internetowych co ich zdaniem ma najsilniejszych wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania, główna odpowiedź to właśnie odnośniki kierujące do strony.

Jak zwiększyć organiczny traffic?

  • Twórz więcej stron ? niezależnie od tego czy będą bogate w treść czy też nie, potrzebujesz więcej podstron. Im większa ich liczba, tym większa szansa, że będziesz pozycjonował się pod dłuższe frazy.
  • Spraw, by strony były ważne ? jeżeli nie jesteś w stanie stworzyć wartościowych treści, wtedy zachęć do tego samych użytkowników
  • Skup się na budowie linków ? im więcej o Tobie mówią tym lepiej. Informacja w popularnych mediach o Twojej stronie internetowej da bardzo wiele
  • Bądź bardzo aktywny ? istnieje sporo sposobów pozyskiwania linków ? musisz jednak poświęcić swój czas
  • Bądź cierpliwy ? jeżeli nie piszesz długich i merytorycznych artykułów, wtedy okres zyskiwania dobrych pozycji w Google będzie zdecydowanie dłuższy. Nie możesz spodziewać się cudów w przeciągu jednej nocy.
/ Strony www

Udostępnij wpis

O autorze

Komentarze

Komentarze wyłączone