Dlaczego warto tworzyć swoje własne treści?

Dlaczego warto tworzyć swoje własne treści?

własne treściNawet jako pozycjoner nie zapominam o tym jak ważne jest samodzielne tworzenie treści i staram się to robić jak najczęściej. Publikowanie własnych tekstów jest ważne zarówno z powodów osobistych jak i zawodowych. Content jest naprawdę ważny ? przede wszystkim dla ludzi ze świata SEO.

Tworzenie własnych treści naprawdę się opłaca. Zdaję sobie sprawę, że nie zawsze starcza na to czasu i pojawiają się inne przeszkody, łatwo je jednak pokonać. Dzisiaj chciałbym pokrótce wyjaśnić Wam dlaczego samodzielne pisanie jest takie ważne.

#1 ? tylko Ty wiesz dokładnie jak wyrazić swoją opinię na dany temat

Twoja własna opinia i Twoje własne zdanie są kluczowe w tworzeniu i utrzymaniu marki lub usługi. Nikt inny na naszej planecie (nawet Twoja mama ;)) nie będzie posiadała takiego samego światopoglądu. Głos autora jest zawsze unikatowy ? podobnie jak odcisk palca.

Chcąc więc tworzyć treść musisz wybić się ze swoim własnym głosem i stylem. Do wyboru masz formę osobistą, luźną, formalną, intymną, zabawną, naukową, niemiłą, kontrowersyjną i wszystkie z możliwych kombinacji powyższych.

#2  – Twoja marka musi być autentyczna

Zżywając się z marką, którą tworzysz sprawiasz, że klienci postrzegają ją o wiele korzystniej. Wszystko co związane z Tobą ma wpływ na sukces ? zdjęcia Twojej osoby, cytaty, tweety, artykuły, osoby śledzące Cię w mediach społecznościowych.

Marka w Internecie opiera się przede wszystkim na treści ? treść zależna powinna być od Ciebie, a nie od osób trzecich. Nawet najlepszy copywriter może nie zrozumieć tego co chciałeś przekazać czytelnikowi.

#3 ? musisz posiadać doświadczenie w bezpośrednim kierowaniu wypowiedzi do swoich czytelników lub klientów

Będąc bezpośrednio odpowiedzialnym za tworzenie treści nie tylko masz lepszy kontakt ze społecznością swojego bloga/marki/itp. Oprócz tego o wiele lepiej rozumiesz potrzeby grupy docelowej i wiesz jak dokładniej trafić w czuły punkt potencjalnych odbiorców.

Pisanie to ciągła nauka ? niezależnie od tego czy jesteś pozycjonerem, marketingowcem, czy działasz jeszcze w innej części Internetu. Tworzenie contentu jest nieodzowną częścią rozwoju.

#4 ? Pisanie pozwala Ci na bieżąco śledzić zmiany w Twojej branży

Możesz wierzyć lub nie, ale bardzo często właściciele danych biznesów są od nich całkowicie oderwani. Właśnie dlatego śledzenie branży, najnowszych wydarzeń i pisanie o tym pozwoli Ci utrzymać się na topie, cały czas być na bieżąco i dynamicznie reagować na zachodzące zmiany.

#6 ? musisz poznać zasady content marketingu coraz ważniejszego w SEO

Rozwijając swoje umiejętności edytorskie jednocześnie rozwijasz również umiejętności marketingu związanego z treścią. Google zwraca uwagę, że jest to coraz ważniejszy czynnik wpływający na pozycję w SERPach ? pod żadnym pozorem nie powinieneś więc go ignorować!

Nie każę Ci zostawać w tym momencie pełnoetatowym copywriterem. Chodzi o to, abyś regularnie tworzył własne treści związane z branżą, w której działasz. Na pewno wyjdzie Ci to na dobre.

 

/ Strony www

Udostępnij wpis

O autorze

Komentarze

Komentarze wyłączone