Jak łatwo monitorować istniejące backlinki?

Jak łatwo monitorować istniejące backlinki?

Fotolia_56704643_XSBacklinki są swoistym kręgosłupem SEO, mają największy wpływ na rankingi wyszukiwania. Zdobycie dobrego backlinka wymaga jednak poświęcenia dużo czasu i wysiłku.

Jednym z największych problemów specjalistów SEO jest utrzymanie kontroli nad backlinkami. Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie się podział backlink albo dlaczego nie wpływa na ranking tak bardzo jakbyś tego chciał?

Monitorowanie backlinków można wykonać na kilka sposobów, osobiście polecam narzędzie SE Ranking, jest ono powszechnie wykorzystywane do sprawdzania, jakie linki prowadzą do Twojej strony.

Profil backlinków

Ocena Twoich backlinków, podobnie jak ich zdobycie, wymaga czasu i wysiłku. Jeśli jednak korzystasz z narzędzia w stylu SE Ranking Backlinks Monitoring, to możesz łatwo zbadać czy Twoje linki są dobre czy złe poprzez importowanie danych z Search Console, albo przez plik CSV albo poprzez umieszczenie listy linków w polu tekstowym programu.

W rezultacie otrzymasz zaawansowaną i szczegółową analizę opartą na poniższych parametrach:

  • Ocena Alexa
  • Moz Domain Authority
  • Liczba zewnętrznych linków
  • Teksty zakotwiczenia
  • Czy źródło backlinka jest zindeksowane przez Google
  • Liczbę polubieni na Facebooku
  • Udostępnienia w Google
  • Tweety

Wszystkie parametry mogą ulec dowolnemu filtrowaniu. Dodatkowo, jeśli zintegrujesz Search Console z monitorem backlinków, otrzymasz kompletny przegląd wszystkich backlinków, dzięki czemu możesz śledzić ich wzrost, odkryć nowe backlinki prowadzące do strony. Uda Ci się również sprawdzić, czy Twoja strona nie padła ofiarą spamu linkowego.

Łatwe zarządzanie backlinkami

Backlinki mogą w znaczący sposób poprawić SEO – albo całkowicie zrujnować reputację Twojej strony. Jedyną rzeczą, którą musisz zrobić w celu zapobiegnięcia katastrofie, jest znalezienie linków, które mogą Ci zaszkodzić i usunięcie ich zanim zauważy to Google.

SE Ranking pomaga Ci dostosować i wysyłać raporty na maila za każdym razem, gdy zdobędziesz nowy link. Niektóre linki mogą pochodzić ze stron zajmujących się hazardem, pornografią czy innymi spamerskimi niszami niepowiązanymi z Twoimi stornami. Narzędzie to pozwoli zidentyfikować te linki oraz pomoże w zarządzaniu reputacją marki.

Poprzez monitorowanie linków możesz natychmiastowo zareagować zanim Google podejmie akcje przeciwko Twojej stronie. Odpowiednie narzędzie pozwoli Ci na zaznaczenie tych linków, których chciałbyś się pozbyć. Następnie zrobioną listę przekazuje się Google, co pozwoli na uniknięcie otrzymania kary i w rezultacie spadku w wynikach wyszukiwania.

Monitoruj teksty anchor

Ważne jest nie tylko, żeby monitorować skąd dane linki pochodzą, ale również jak różne teksty zakotwiczenia są rozmieszczone w Twoim profilu linków. Nienaturalny profil linków może doprowadzić do otrzymania kary przez Google. Naturalny profil linków wymaga tego, żeby były zastosowane zróżnicowane teksty zakotwiczenia, inaczej wystąpi podejrzenie spamu.

SE Ranking pomaga Ci w efektywnym monitorowaniu i zarządzaniu rozkładem tekstów zakotwiczenia, dzięki czemu uchronisz swoją stronę przed zbytnim naciskiem na dane słowa kluczowe, co mogłoby się zakończyć penalizacją witryny.

/ blog / Tagi: , ,

Udostępnij wpis

O autorze

Komentarze

Komentarze wyłączone