Systemy CMS

Sam zarządzaj stroną www !

System zarządzania treścią (ang. Content Management System, CMS)

Aplikacja internetowa, pozwalająca na łatwe utworzenie strony internetowej oraz jej późniejszą aktualizację i rozbudowę przez redakcyjny personel nietechniczny.

Prosta obsługa

Kształtowanie treści i sposobu ich prezentacji w serwisie zarządzanym przez CMS odbywa się za pomocą prostych w obsłudze interfejsów użytkownika, zazwyczaj w postaci stron www zawierających rozbudowane formularze i moduły. Zadaniem systemu CMS jest łatwe zarządzanie treścią serwisu internetowego. Systemy zarządzania treścią oparte są na bazach danych. Systemy CMS dają użytkownikowi pełną władzę nad treścią i formą serwisu internetowego. Dzięki intuicyjnemu panelowi administracyjnemu, praktycznie każdy może sam publikować i aktualizować treść na stronie internetowej. Rozszerzeń i dodatków do powyższych systemów jest tak wiele, że nie starczyłoby 1000 stron książki aby je wszystkie opisać, dlatego nie będę podejmował się tego zadania.

Możliwość rozbudowy

Systemy CMS mogą być rozbudowywane o dodatkowe funkcje poprzez instalacje komponentów, modułów oraz pluginów, które zostały zaprojektowane aby umożliwić prostą rozbudowę serwisu. Aplikacja CMS może być rozbudowywana i dostosowywana do potrzeb użytkowników i administratorów serwisu internetowego – możliwości są praktycznie nieograniczone. Strona internetowa zbudowana w technologi zarządzania treścią może spełniać funkcje firmowej strony internetowej, portalu lub sklepu internetowego. Koszt budowy systemu zarządzania treścią uzależniony jest od ilości funkcji wymaganych przez użytkowników. Proste systemy CMS ograniczają się do możliwości edycji treści i zdjęć na stronie www, w bardziej zaawansowanych systemach mamy morze możliwości.

Możliwość doskonalenia strony

Nasza firma skupia się na wdrażaniu rozwiązań CMS opartych o systemy takie jak Joomla!, Drupal oraz Wordpres – obecnie najbardziej popularne systemy CMS na świecie. Wokół tych systemów zgromadzona jest ogromna rzesza programistów-entuzjastów którzy utworzyli i ciągle rozwijają i udoskonalają powyższe systemy CMS, dzięki czemu w internecie można odnaleźć wiele ciekawych rozszerzeń i dodatków, które można zainstalować na stronie internetowej za darmo lub za niewielką opłatą, co czyni rozbudowę stron www opartych o powyższe systemy bardzo prostą i umożliwia ciągłe doskonalenie systemu CMS poprzez jego rozbudowę o nowe funkcje i możliwości.

CMS, czyli jak w prosty sposób zarządzać zawartością strony

CMS to skrót, który pochodzi od angielskich słów Content Management System. Po przetłumaczeniu na polski otrzymujemy System Zarządzania Treścią. Jest to rodzaj aplikacji internetowej, która pozwala na łatwe utworzenie strony internetowej oraz późniejszą organizację jej zawartości. Każdy tego typu system działa w oparciu o bazy danych.

Do obsługi strony www z CMS nie jest konieczna znajomość HTML. Kształtowanie treści i wyglądu witryny internetowej odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej w tzw. panelu administracyjnym, którego obsługa jest intuicyjna. Każdy kto zna nazwę użytkownika i hasło może bez problemu się zalogować i edytować zawartość strony. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które daje użytkownikowi pełną kontrolę nad treścią oraz wizualną stroną serwisu. Istotną zaletą CMS jest oddzielenie elementów informacyjnych od graficznych. Dzięki temu wygląd serwisu może być zmieniany w każdej chwili niezależnie od treści. W przypadku zmiany koncepcji graficznej tekst pozostanie nietknięty.

Zastosowanie CMS przy tworzeniu strony internetowej ma przede wszystkim na celu łatwiejsze zarządzanie zawartością strony przez użytkowników, którzy nie znają się na programowaniu. W panelu administracyjnym większość zmian można dokonać poprzez kliknięcie myszką. Natomiast jeżeli kiedykolwiek korzystałeś z edytor tekstu typu Word, to sposób aktualizacji treści witryny nie będzie dla Ciebie żadnym zaskoczeniem. Najprościej rzecz ujmując można powiedzieć, że w CMS chodzi o to, żeby każdy przeciętny użytkownik komputera wiedział jak wprowadzić aktualizacje na swojej stronie internetowej.

System CMS można w bardzo prosty sposób rozbudować. W Internecie można znaleźć tysiące różnych modułów, wtyczek i komponentów. Ich instalacja pozwoli wzbogacić serwis o dodatkowe funkcje. Każdą witrynę można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika, doskonalić i rozwijać w miarę pojawiania się nowych rozwiązań. Niektóre rozszerzenia można pobrać w sieci za darmo, za inne trzeba uiścić drobną opłatę.

Systemy zarządzania treścią dają praktycznie nieograniczone możliwości. W oparciu o tą technologię może powstać profesjonalna strona www dla firmy, sklep internetowy, czy też strona typowo informacyjna. W zależności od wymagań klienta, jej koszt może być różny. Najprostsze witryny tego typu pozwalają jedynie na edycję tekstów i zdjęć. Jednak wachlarz dostępnych możliwość jest niezwykle szeroki.

Oferta naszej firmy w zakresie tworzenia stron z technologią CMS koncentruje się przede wszystkim na systemach Joomla!, Drupal oraz WordPress. Należą one do najpopularniejszych i najczęściej aktualizowanych systemów na świecie.

W Internecie znajduje się mnóstwo rozszerzeń i dodatków specjalnie przeznaczonych dla tych rozwiązań. Ciągłe doskonalenie i rozbudowa systemu CMS następuje poprzez instalację nowych funkcji. Obsługa strony internetowej zaprojektowanej w oparciu o system zarządzania treścią jest łatwa i przyjemna. Sprawdź sam. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z oferty naszej firmy, otrzymasz dostęp do kursów on-line, które krok po kroku wprowadzą Cię w tajniki CMS.


Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego, z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące projektowania strony www z
systemem CMS.