Systemy CMS - Wordpress

CMS idealny na blog oraz firmową stronę www.

WordPress

Jednym z najsilniej rozwijających się zjawisk w internecie jest blogosfera, stanowiąca specyficzny sposób wymiany informacji między autorem treści, a jej odbiorcą. Blogowanie to najbardziej nieskrępowany sposób wyrażania swoich opinii na dowolne tematy, pozbawiony cenzury i zależny wyłącznie od autora, ponoszącego wyłączną, również prawną, odpowiedzialność za publikowane treści. Wielu blogerów osiąga status publicystów a nawet dziennikarzy, wywierających wpływ na kształtowanie opinii wśród internautów.

Możliwość blogowania zapewniają specjalne strony internetowe, pozwalające na proste i szybkie dodawanie i redagowanie treści na blogu. Jednym z najpopularniejszych systemów, używanym przez dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy internetowych publicystów jest WordPress – system zarządzania treścią oparty na języku PHP oraz korzystający z bazy danych MySQL. Dzięki temu, oraz zaangażowaniu licznego grona programistów i testerów uczestniczących w jego rozwoju, system WordPress jest darmowym narzędziem umożliwiającym stworzenie własnego bloga nawet osobom o bardzo podstawowej wiedzy na temat technologii internetowych.

Pomimo prostoty systemu CMS, założonej przez twórców WordPressa, możliwości tego systemu bardzo wykraczają poza wymagania stawiane systemom blogowym, co umożliwia wykorzystanie tego systemu również jako platformy pod bardziej skomplikowane projekty, jak portale informacyjne lub strony firmowe w zastosowaniach komercyjnych.

Ma to bardzo znaczący wpływ na obniżenie kosztów przygotowania witryny dostosowanej do indywidualnych potrzeb każdego zleceniodawcy. Budowa strony internetowej w oparciu o system WordPress może opierać się o zaprojektowane i udostępnione szablony, ale również może wykorzystywać tylko sam silnik, odpowiadający za prawidłowe działanie witryny, natomiast cała struktura danych oraz warstwa wizualna mogą być stworzone zupełnie indywidualnie, z uwzględnieniem preferowanych przez użytkownika elementów graficznych i ogólnej estetyki witryny, oraz dobrane tak, aby zoptymalizować działanie serwisu i poprawić jego przyjazność dla wyszukiwarek internetowych.

Kod źródłowy WordPressa jest otwarty, to znaczy, że webmaster może zmienić w nim praktycznie wszystko, jeżeli tylko wymaga tego zamówiony przez użytkownika projekt. Elastyczny kod umożliwia zastosowanie praktycznie dowolnej szaty graficznej.
System WordPress bardzo często wykorzystywany jest do tworzenia internetowych stron przedsiębiorstw i instytucji ze względu na łatwość administrowania witryną, dodawania treści, zarządzania użytkownikami.

WordPress, czyli po co mi strona internetowa?
WordPress jest łatwym w obsłudze systemem zarządzania treścią, który został napisany w języku PHP przy wykorzystaniu baz danych MySQL. Idealnie nadaje się do prowadzenia blogów. Regularne wprowadzanie aktualizacji nie stanowi żadnego problemu. Natomiast dostęp do ogromnej ilości dodatkowych funkcji sprawia, że świetnie sprawdza się również w przypadku tworzenia stron prywatnych i firmowych. Witryny działające w oparciu o system WordPress są niezwykle funkcjonalne. Istnieje tysiące wtyczek, które pozwalają na rozbudowę oraz szybkie dostosowanie serwisu do indywidualnych potrzeb użytkownika. Potencjał w tym zakresie jest praktycznie nieograniczony. Mimo prostoty zastosowanych rozwiązań, każdy może mieć oryginalną stronę.
Wyobraź sobie przeciętnego Polaka, który poszukuje produktu z Twojej branży. Jak myślisz od czego zacznie? Otóż okazuje się, że większość wpisze najpierw nazwę artykułu w wyszukiwarce internetowej i będzie szukać informacji w sieci. Dlatego też posiadanie własnej strony www jest w dzisiejszych czasach tak istotne. Nie ma w tym wypadku znaczenia czy masz duże przedsiębiorstwo, które co roku obraca milionami, czy niewielką firmę nastawioną na konkretną grupę docelową. Obecność w sieci pomoże Ci zdobyć nowych klientów, a tym samym zwiększyć dochody. Zaczną korzystać z twojej oferty ludzie, którzy inaczej nie mieli by pojęcia o twoim istnieniu. Strona często jest wizytówką firmy. To ona ma zachęcić Klienta do skorzystania z oferty firmy. Dlatego ważne jest by została wykonana profesjonalnie, co niewątpliwie zapewniamy.
Nasza firma zajmuje się tworzeniem stron internetowych w oparciu o różne technologie. Zaprojektowanie rozbudowanego serwisu nie jest dla nas żadnym problem. Jednakże każdy klient jest dla nas ważny. Strona oparta o system WordPress to nasza propozycja, która przede wszystkim przeznaczona jest dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jest to nieskomplikowane i tanie rozwiązanie. Dzięki niemu możesz zyskać ładną stronę w dobrej cenie. Za 900 zł otrzymasz prostą, ale profesjonalnie wyglądającą witrynę, która pozwoli zaistnieć Ci w Internecie. Strona zostanie zbudowana w oparciu o jedną z tysięcy dostępnych nam skórek (szablonów), którą dostosujemy specjalnie do twoich potrzeb. Już w przeciągu 14 dni będziesz się mógł cieszyć korzyściami posiadania własnej strony internetowej.
  • informacje na temat branży oraz miejsca Twojej działalności,
  • informacje odnośnie oferowanych przez Ciebie usług/produktów. Opis każdej pozycji Twojej oferty znajdzie się w oddzielnej zakładce, dzięki czemu pozycjonowanie Twojej strony www będzie łatwiejsze,
  • zdjęcia (opcjonalnie), które chciałbyś, aby znalazły się na Twojej witrynie.
  • hosting oraz domenę na rok (po upływie 12 miesięcy cena za hosting wynosi 100 zł +VAT, cena za domenę wynosi 100 zł. + VAT),
  • dodanie Twojej strony internetowej do wyszukiwarki Google,
  • dodanie Twojej strony internetowej do map Google,
  • adres e-mail,
  • promocyjne ceny na nasze usługi w zakresie pozycjonowania.

Lepszej oferty nie znajdziesz. Internet jest dzisiaj nie tylko kopalnią wiedzy, ale także największym na świecie katalogiem sprzedażowym. Już czas, żebyś Ty także w nim zaistniał!