Zalety wykorzystywania WordPressa dla SEO

Zalety wykorzystywania WordPressa dla SEO

Fotolia_56440262_XS

Stworzenie i uruchomienie w pełni działającej strony nie jest wystarczające żeby zwrócono uwagę na Twoją markę. Aby poprawić jej widoczność w sieci, musisz zastanowić się nad strategią SEO. Całe szczęście, jeśli jajo swojego CMS-a używasz WordPressa, możesz skorzystać z jednej z wbudowanych funkcji by zoptymalizować swój content i to bez większego problemu.

Struktura permalinków

Permalinki to stałe URL-y wykorzystywane do Twoich podstron, postów, kategorii oraz archiwów tagów. Jest to adres który pozwala się dostać do indywidualnego wpisu na blogu i każdej podstrony. Standardowo permalinki nie wyróżniają się znacznie, różnią się tylko cyframi lub literami za adresem strony.

Struktura ta jest skomplikowana dla silników wyszukiwarek, utrudnia indeksowanie Twoich postów. Na szczęście WordPress pozwala na dostosowanie Twoich URL-ów dla każdego posta i podstrony, dzięki czemu w linkach możesz zamieszczać opis zawartości albo inne istotne frazy kluczowe – stają się przyjazne dla wyszukiwarek.

Łatwo stworzyć przyjazne dla SEO tytuły

Tagi tytułowe i tytuły podstron są kluczowe jeśli chodzi o uzyskanie lepszego wyniku w rankingach na SERP. Nie tylko mówią one o czym jest Twoja strona, ale również pozostawiają lepsze pierwsze wrażenie osobom które zobaczą Twoją podstronę w wynikach wyszukiwania.

Od kiedy wyszukiwarki skupiają się bardziej na pierwszych słowach tytułów, musisz się upewnić, że Twoje frazy kluczowe znajdują się na początku tagu tytułowego – w ten sposób poprawisz swój ranking. WordPress pozwala na optymalizację Twoich tagów tytułowych.

Tworzenie unikalnych opisów meta dla SEO

Opisy meta są streszczeniem zawartości znajdującej się na podstronie. Google wyświetla je pod tytułem Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Meta opisy są krótkie, zamykają się w 160 znakach. Jeśli są dłuższe, Google będzie je ucinał w wyszukiwarce. Również są niezwykle istotne dla SEO.

Stworzenie przyjaznych dla SEO opisów meta poprawia pozycję SERP, zwiększa się również współczynnik CTR. WordPress po raz kolejny ułatwia sprawę – pozwala na tworzenie opisów meta bezpośrednio w edytorze wpisu.

Stworzenie mapy strony XML

WordPress jest również świetnym rozwiązaniem, gdy chcesz w szybki sposób stworzyć mapę strony XML. Pozwala ona na przekazanie gogle oraz innym wyszukiwarkom struktury Twojej strony, dzięki czemu boty mogą ją szybciej i poprawniej zindeksować.

Wprawdzie mapy strony XML nie stworzysz bezpośrednio w WordPressie, ale możesz do niego doinstalować jeden z pluginów tym się zajmujących. Polecam szczególnie Yoast SEO i Google XML Sitemap.

Wykorzystanie kategorii i tagów

Głównym celem kategorii i tagów jest pomaganie użytkownikom w nawigacji po Twojej stronie w prosty i przyjemny sposób oraz przy odpowiednim wykorzystaniu – poprawę rankingu w wyszukiwarkach. Kategorie to swego rodzaju spis treści znajdujący się na Twojej stronie, a tagi porządkują tematykę poszczególnych wpisów i podstron.

WordPress ma wbudowaną obsługę tagów i kategorii, dzięki czemu łatwo zapanujesz nad uporządkowaniem contentu Twojej strony. Skorzystają na tym zarówno Twoi czytelnicy jak i boty wyszukiwarek, którym podobnie jak w przypadku mapy strony XML łatwiej będzie zindeksować Twoją stronę.

Optymalizacja zdjęć pod SEO

WordPress pozwala na optymalizację umieszczanych przez Ciebie zdjęć. Dzięki temu zdjęcia są lepiej opisane, możesz pod nie umieścić słowa kluczowe. Wystarczy dodać zdjęcie i w prostym edytorze umieścić je w odpowiednim miejscu na stronie i dopasować resztę opcji lub skorzystać z domyślnego ustawienia.

/ blog / Tagi: ,

Udostępnij wpis

O autorze

Komentarze

Komentarze wyłączone